Rok szkolny 2019/2020

 

Pasowanie na czytelnika

                   „My uczniowie pierwszej klasy,

                     uroczyście przyrzekamy,

                     że będziemy książki kochać,

                     krzywdy zrobić im nie damy (…)”

      

         18 lutego 2020 roku był dniem szczególnym dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tej uroczystości otrzymali zakładki do książek.

         Z okazji pasowania, starsi koledzy przygotowali dla najmłodszych czytelników przedstawienie pt. „Wiedźma Multimedia”.

Zaprosili widzów do Bajkowego Lasu do domku Baby Jagi, z którego zniknęły prawie wszystkie książki, a wraz z nimi Bajkowy Las opuściły postacie z bajek. Okazuje się, że sprawcą zdarzenia jest Wiedźma Multimedia, która nie cierpi książek.

Czwórka przyjaciół: Kot, Sowa, Jaś i Małgosia wyrusza w podróż, aby odzyskać skradzione książki. Nieoczekiwanie przyłączają się do nich piraci.

Po pokonaniu wielu przeszkód docierają do krainy Wiedźmy Multimedii, która chce zniszczyć książki i planuje, że od tej pory dzieci będą zajmowały się tylko komputerami, tabletami  i telefonami komórkowymi. Prowadzi to do wielkiej kłótni pomiędzy Babą Jagą, a Wiedźmą Multimedią. Ostatecznie dzięki negocjacjom dochodzi do porozumienia – dzieci będą mogły korzystać z książek, które mają formę tradycyjną lub są e-bookami i audiobookami.

Bohaterowie wracają do Bajkowego Lasu z największymi skarbami – książkami i zgodą.

       W trakcie uroczystości ogłoszone zostały wyniki Konkursu Plastyczno – Technicznego „Laleczka – moja ulubiona postać z bajki”. Dyplomy i nagrody laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu wręczyli  Pan Arkadiusz Krasoń Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach i Pani Agnieszka Chycka Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach.