Rok szkolny 2019/2020

Rok 2019 dobiegł końca. Zaczyna się nowy etap w życiu każdego z nas. Warto podsumować działania, ale i zaplanować nowe.

Nasza szkoła rokrocznie przystępuje do wielu akcji charytatywnych, bo empatia i pomoc bezinteresowna to tylko dwa elementy z wielu, jakie stanowią podstawę funkcjonowania każdego człowieka w społeczeństwie. Dwa elementy, które w sposób bezpośredni wpływają na wychowanie młodego pokolenia na ludzi wrażliwych i pomocnych.

Szczególną uwagę w minionym roku poświęciliśmy małej Weronice Cygan, która potrzebuje wsparcia w swojej walce o sprawność. A walka ta jest ogromnym wyzwaniem emocjonalnym i fizycznym dla mamy i dla tej małej czarującej damy.

Szkoła nasza wspiera każdego członka lokalnej społeczności, kiedy ten potrzebuje pomocy. Tym bardziej nie mogliśmy pozostać obojętni na potrzeby tej dziewczynki, mieszkanki naszej Gminy.

Dzięki działaniu nauczycieli oraz przede wszystkim uczniów i ich rodziców, którzy wspólnie podjęli się organizacji całej akcji, udało się wspomóc panią Magdę Cygan oraz Weronikę.

Zaczęliśmy od kiermaszu książek i maskotek, były projekcje filmów, była Dyskoteka Andrzejkowa z kawiarenką, był w końcu Kiermasz Bożonarodzeniowy. Finałem akcji była kawiarenka z ciastami „ Mikołajkowe Ciasteczko” która odbyła się 6 grudnia 2019 r, w dniu odwiedzin pewnego Świętego. Naszą szkołę odwiedziła wtedy również mała Weronika. Obie z mamą i dziadkiem miały okazję spotkać się z naszymi uczniami, przekonać się, ile ciepła i wsparcia płynie w ich stronę z tych małych dobrych serc. A ulubiony Święty znalazł dla Weroniki mały upominek.

Kwota prawie 9 tysięcy złotych została wpłacona na konto Weroniki w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” a potwierdzenie wykonania wpłaty przekazał osobiście Dyrektor Szkoły, pan Arkadiusz Krasoń w czasie Jasełek w naszej szkole mamie dziewczynki, pani Magdalenie Cygan, zaproszonej jako gość na to ciepłe i z rozmachem przygotowane wydarzenie, jakim są szkolne Jasełka.

Szczególne podziękowania kierujemy do Uczniów i ich Rodziców, ale i do nauczycieli naszej szkoły, a mianowicie do opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu, Szkolnego Koła Caritas, nauczycieli świetlicy szkolnej oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego, którzy ciężko pracowali nad akcją. Każdemu należą się serdeczne słowa uznania i podziękowania. Akcję koordynowała pani Magdalena Ościk.

Kolejny rok to kolejne zadania i kolejne akcje, które będą się z pewnością w naszej szkole odbywać i cieszyć ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Bo przecież pomaganie jest fajne, a nic nie kosztuje.