Rok szkolny 2019/2020

Dnia 26 listopada 2019 r. uczniowie klasy 2a, 2b i 2 c Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach udali się do Miejskiego Centrum Kultury Giganty Mocy w Bełchatowie na spektakl „Piotruś Pan” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Tytułowy Piotruś Pan- chłopiec, który nigdy nie chciał dorosnąć, zabrał małych widzów do magicznego świata Nibylandii. Świata, gdzie spędził swe pełne przygód, niekończące się dzieciństwo, przewodząc grupie Zagubionych Chłopców. W podróż tą zabrał również Wandę- dziewczynkę, która pomogła mu doszyć przytrzaśnięty w oknie cień. W krainie syren, wróżek i innych fantastycznych stworzeń grupa przyjaciół przeżywała wiele pięknych chwil i fascynujących przygód, również tych niebezpiecznych- oczywiście za sprawą Kapitana Haka- odwiecznego wroga Piotrusia Pana. Dzieci z zapartym tchem śledziły perypetie bohaterów spektaklu i wróciły do szkoły pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

Warto podkreślić, iż obok całej hipnotyzującej wręcz magii, spektakl ten przemycał ważną życiową prawdę, mianowicie ukazywał, jak ogromnie istotną wartością dla każdego człowieka jest rodzina.

Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu pełniły panie: Aneta Krawczyk, Agnieszka Sawicka, Marlena Radojewska - Pechta oraz Anna Kubik.