Rok szkolny 2019/2020

W Szkole Podstawowej w Gorzkowicach kontynuowana jest akcja promująca czytanie dzieciom. W tym roku szkolnym kierowana jest do uczniów klas trzecich.

Podczas pierwszego spotkania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” prezentowana była książka Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”, która opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka i żołnierzy z Armii Andersa z czasów II wojny światowej.

Szóstoklasiści w składzie: Hania Bartosiewicz, Blanka Fiktus, Łucja Głowacka, Marika Klekocińska, Cyprian Kulikowski, Maja Librowska, Mikołaj Olejnik, Wiktoria Pałubska, Jakub Raczyński, Matylda Świstak, Filip Włóka – opracowali własny scenariusz na podstawie książki, przygotowali stroje i rekwizyty do przedstawienia. Na szczególną uwagę zasługuje mapa przedstawiająca szlak bojowy jaki przeszli żołnierze i niedźwiadek.

Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się konkurs. Dzieci odpowiadały na pytania związane z wysłuchanym tekstem i bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem.

Dziękujemy wychowawcom i dzieciom za bardzo miłe przyjęcie i zaproszenie na kolejne spotkania.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i rekwizytów.