Rok szkolny 2019/2020

 

#Gaszyn Challenge to akcja zainicjowana przez strażaków ochotników z Gaszyna w Łódzkiem, która swoim zasięgiem objęła cały kraj. Zaczęło się od pomocy dla Wojtusia – chłopca chorego na ciężką postać rdzeniowego zaniku mięśni. Teraz, gdy na jego koncie jest już pełna kwota, kolejni uczestnicy wspierają kolejne dzieci.

Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach przyjęła wyzwanie Gaszyn Challenge. Dziękujemy Administracji Placówek Oświatowych w Gorzkowicach, oraz Niepublicznemu Przedszkolu Chatka Puchatka w Gorzkowicach za nominację. Zebrana kwota została wpłacona na konto fundacji Siepomaga.

Do powyższego przedsięwzięcia nominujemy: Gminny Uczniowski Klub Sportowy w Gorzkowicach.

ZBIÓRKA NA CEL

Terapia nowa w walce z SMA

https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge

Zakończenie akcji : 23 Września 2020

Wsparcie dla Maciusia, 2 latka

Pszczyna, śląskie

Poezja jest drugą twarzą duszy”

 

Wiele wrażliwych osób podejmuje próby pisania wierszy, przelewając na papier zazwyczaj osobiste doświadczenia i refleksje. Wśród poetów dominuje szeroki wachlarz tematyczny związany z przyrodą, naturą człowieka, stanami emocjonalnymi, przemijaniem, czy rozstaniem z ukochana osobą. Te scenariusze dotykają każdego z nas, jednak nie każdy potrafi w liryczny i metaforyczny sposób zaskoczyć czytelnika. Udało się to uczestnikom konkursu „ Wszystko jest tematem”.

W nietypowych okolicznościach, spowodowanych pandemią, odbył się cykliczny konkurs organizowany w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach. Zadaniem uczestników, uczniów klas VIII szkół podstawowych, było napisanie wiersza o tematyce dowolnej.

Celem konkursu było:

  1. Podkreślenie roli i rangi twórczości poetyckiej w literaturze i w życiu.

  2. Pobudzenie wrażliwości poetyckiej.

  3. Odkrywanie młodych talentów.

  4. Popularyzacja twórczości literackiej.

  5. Motywowanie do pracy nad własnymi zdolnościami.

  6. Spotkanie i integracja miłośników poezji.

Do konkursu zgłoszonych zostało 20 wierszy uczestników ze szkół w : Krzemieniewicach, Gorzędowie, Gościnnej. Gomunicach, Łękach Szlacheckich, Rozprzy, Gorzkowicach.

Komisja w składzie:

p. Renata Kluczyńska – Musiał - przewodnicząca

p. Lidia Słodkowicz

p. Ewa Rakowska – Kister

przyznała:

I miejsce – Kaja Wojtala - uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich

II miejsce – Julia Kukulska - uczennica Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza

w Gorzkowicach

III miejsce – Martyna Figa - uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej

w Krzemieniewicach

III miejsce- Aleksandra Lasek - uczennica Szkoły Podstawowej w Gościnnej

oraz wyróżnienia:

  • Radosław Krupa- uczeń Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach

  • Aleksandra Sikorska - uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gomunicach

  • Patrycja Janusz- uczennica Szkoły Podstawowej im. J. Pawlikowskiego w Rozprzy

  • Paulina Paulińska- uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Adamowskiego w Gorzędowie.

Młodym poetom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że ten konkurs rozpocznie serię sukcesów poetyckich, bo, analizując dzieła naszych twórców, z całą pewnością można odnieść wrażenie, że ujawniają głęboką wrażliwość płynącą z głębi ich serc.

Wszyscy nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu, otrzymają podziękowanie za promowanie poezji.

Nagrody, które ufundował Wójt Gminy Gorzkowice Pan Alojzy Włodarczyk, wkrótce zostaną dostarczone laureatom.

Organizatorzy konkursu: p. Justyna Święcicka, p. Beata Żak, p. Małgorzata Szulc;

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy ważny test wiedzy w życiu uczniów, od wyników którego zależeć będą ich dalsze losy. Tegoroczny egzamin jest niewątpliwie wyjątkowy. Pandemia i związane z nią obostrzenia spowodowały zmianę jego terminu z kwietnia na czerwiec, przygotowano też specjalne zalecenia, których przestrzeganie ma zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

Dzisiaj, 16 czerwca, uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, w środę zmierzą się z matematyką, a w czwartek - z językiem obcym.

Życzymy naszym Uczniom jak najwyższych wyników, które umożliwią im kontynuację nauki w wybranych szkołach średnich.

25 czerwca 2020 r. uczniowie klas ósmych pożegnali Szkołę Podstawową w Gorzkowicach. Było to  wyjątkowe zakończenie roku szkolnego  – pierwszy raz bez uroczystej akademii, gości, rodziców, młodszych kolegów. Zachowując szczególne środki ostrożność (maseczki, odpowiednia odległość), absolwenci  poszczególnych klas o wyznaczonych godzinach  zgromadzili się na hali gimnastycznej.  Dyrektor szkoły pan Arkadiusz Krasoń pożegnał ósmoklasistów, podziękował im za wytrwałą pracę  i  zaangażowanie.  Następnie wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa i  nagrody książkowe za najlepsze wyniki w nauce. Każdy z absolwentów  otrzymał również pamiątkową tarczę  i maskotkę. Nauczyciele,  żegnając wychowanków, jeszcze raz przypomnieli  zasady bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych wędrówek  i zabaw.
Życzymy naszym ósmoklasistom spełnienia marzeń, obrania właściwej drogi w życiu i osiągnięcia zamierzonego celu.

Dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zapraszają uczniów klas ósmych  do zapoznania się z ofertą naszej szkoły.

 Szkoła kształci w następujących zawodach :

- TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ,

- TECHNIK HOTELARSTWA

- TECHNIK PROCESÓW DRUKOWANIA

- TECHNIK ORGANIZACJI TURYSTYKI

- TECHNIK PRZEMYSŁU MODY

 Branżowej szkoły I stopnia :

- KRAWIEC

 - LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH (planowana nowa oferta od 1 września 2020 r.) pierwsze publiczne liceum artystyczne w Piotrkowie Tryb.

 

Więcej informacji, dotyczącej oferty, rekrutacji na stronie szkoły oraz profilu FB:http://www.zsp6.piotrkow.pl/

https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Education/ZSP-6-Piotrk%C3%B3w-Trybunalski-171153416375137/

W sprzyjających okolicznościach zapraszamy do odwiedzenia fizycznie naszej szkoły.