Rok Szkolny 2018/2019

Pod takim hasłem rozpoczęliśmy dzisiejsze obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach. Podczas uroczystej akademii przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia z życia Henryka Sienkiewicza oraz najciekawsze fragmenty z utworów pisarza. Zobaczyliśmy na naszej scenie między innymi takie postacie jak: Staś, Nel, Kali, Latarnik, Basia, Michał Wołodyjowski, Zagłoba. Uczniowie wspaniale wcielili się w swoje role i wprowadzili nas w atmosferę panującą na kartach utworów naszego patrona.

W tym uroczystym dniu Dyrektor Szkoły, pan Arkadiusz Krasoń wręczył nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie na najbardziej autentyczne przebranie postaci z utworów Henryka Sienkiewicza.

Ponadto, w ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursach zorganizowanych wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Gorzkowicach.

W dzisiejszym dniu zakończyła się realizacja projektu Fundacji Santander i Santander Banku „Tu mieszkam, tu zmieniam”, która w naszej szkole przebiegała pod hasłem „SANTANDEROWO – ROWEROWO”. W związku z tym został podsumowany udział uczniów w konkursach oraz nastąpiło oficjalne otwarcie nowo powstałego parkingu rowerowego przez wójta Gminy Gorzkowice pana Alojzego Włodarczyka, Dyrektora oddziału Santander Bank w Piotrkowie Trybunalskim panią Magdalenę Adaszek oraz gospodarza placówki pana Arkadiusza Krasonia w obecności uczniów i zaproszonych gości.