Rok Szkolny 2018/2019

Uczniowie klasy I, II i III Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w „Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania” przygotowanym przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego - panią Annę Grabowską i Anetę Krawczyk oraz nauczyciela bibliotekarza - panią Justynę Święcicką.
Tegoroczna tematyka czytania związana była z udziałem uczniów naszej szkoły w konkursie edukacyjnym „Przygody Gangu Słodziaków” zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka.


Na początek V-e Dyrektor szkoły pani Katarzyna Kowalska wprowadziła uczniów w tematykę obchodów tegorocznego Dnia Głośnego Czytania.
Następnie uczniowie mogli pochwalić się przed swoimi kolegami umiejętnością pięknego głośnego czytania fragmentów książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Do akcji włączyli się też rodzice czytających dzieci.
Głośne czytanie uczy dzieci samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć, koncentrację , rozwija wyobraźnię i wzbogaca słownictwo oraz daje dzieciom wsparcie w sukcesach szkolnych. Kontynuacją akcji będą zajęcia przeprowadzone przez wychowawców klas I – III. Chętni uczniowie otrzymają ulotkę "Gang Słodziaków" do wklejania nalepek po 10 minutowym czytaniu w domu z rodzicami.

UWAGA!
OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY „ DALSZE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”
• Klasa I rysuje wymyślone przez siebie historie Gangu Słodziaków
• Klasa II tworzy komiksy (rysunki z elementami tekstów)
• Klasa III pisze krótkie historie i je ilustruje.
 
Zapraszamy do udziału w konkursie.
Na prace czekamy do 15 października 2018r.

Nagrodą w konkursie jest 3000 zł na zakup książek do szkolnej biblioteki.