Rok Szkolny 2018/2019

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach po raz kolejny wzięła udział w Narodowym Czytaniu pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.
Rok 2018 to rok, w którym obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. To czas szczególny dla każdego Polaka. Z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Para prezydencka zaproponowała czytelnikom lekturę Narodowego Czytania „Przedwiośnie”. Narodowe czytanie to zainicjowana w 2012 roku ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich.

Z tej okazji w bibliotece została przygotowana wystawa i gazetka ścienna. 
Uczniowie czytali książkę, słuchali audiobooka i oglądali fragmenty filmu. Uczestnicy czytania otrzymali pamiątkowy stempel. Pieczęć otrzymaliśmy po zarejestrowaniu się od Biura Kultury i Dziedzictwa Kancelarii Prezydenta RP. 
Z okazji 100. Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wspólnie propagujmy bogactwo polskiej literatury popularyzując czytelnictwo, a tym samym wzmacniajmy naszą narodową tożsamość. Pamiętajmy tym samym, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją chronić, cenić i umacniać.