Rok szkolny 2017/2018

„To ostatnie dzień dobry i ostatni już dzwonek jutro rano cię zbudzą słońca promień skowronek”
W piątek 22 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I – VII, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. W tej ważnej i jednocześnie radosnej dla uczniów chwili gościliśmy także :
* pana Alojzego Włodarczyka – wójta Gminy Gorzkowice
*księdza Ryszarda Bryłkę – proboszcza Parafii Gorzkowice
* panią Zdzisławę Szulc – dyrektora Placówek Oświatowych w Gorzkowicach
* panią Małgorzatę Gadecką – dyrektora Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Gorzkowicach
* panią Agnieszkę Korzelę – przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach

 Na akademii uczniom klas IV – VII, którzy przez cały rok szkolny solidnie pracowali, pan dyrektor wręczył nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrodzeni zostali również reprezentanci naszej szkoły, a więc uczniowie, którzy wchodzą w skład pocztu sztandarowego. Pan dyrektor gratulując „prymusom” i życząc zgromadzonym udanych wakacji, jeszcze raz przypomniał zasady bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych wędrówek i zabaw.
Następnie na szkolną scenę „został podstawiony pociąg, który zawiózł naszych uczniów na wakacje”. Artyści z klas VI zaprezentowali dowcipną wersję szkolnej rzeczywistości, zespół wokalny, w skład którego wchodzą uczniowie z klas I – VII, również zadbał o radosny nastrój tego ostatniego spotkania w roku szkolnym 2017/2018.
Pan Wójt, który podziękował wszystkim za wysiłek włożony w pracę i naukę, również życzył radosnych, pełnych niezapomnianych przygód i bezpiecznych wakacji. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Korzela przekazała wyrazy wdzięczności Dyrektorowi Szkoły i Pani Wicedyrektor oraz wszystkim pracownikom za całoroczną współpracę, za trud kształtowania postaw i przekazywania wiedzy. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2017/2018 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.
Do zobaczenia we wrześniu!
Uroczystość przygotowali p. Ewa Rakowska – Kister, p. Renata Ziemba, p. Małgorzata Szelka, p. Marek Siewierski, p. Barbara Kozłowska, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: p. Izabela Jachimczak, p. Ewa Turkowska, p. Aneta Krawczyk, p. Anna Grabowska.