Rok szkolny 2017/2018

Dnia 13 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać dzieci w czasie letniego wypoczynku. Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gorzkowicach, a mianowicie sierżant sztabowy p. Karolina Banaszczyk i starszy posterunkowy p. Krzysztof Kaczmarek.

Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa  oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego. Goście rozmawiali z uczniami na temat, jak bezpiecznie spędzić czas wolny i ustrzec się przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu, w podróży, omówili jak zachować się, gdy zaczepi dzieci obca osoba lub gdy się zgubią.
Policjanci przestrzegali również  przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Ważnym elementem spotkania było przypomnienie numerów alarmowych. Policjanci omówili również zasady bezpiecznego korzystania z internetu.
Wielokrotnie podkreślali, że najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych.
Na zakończenie życzyli wszystkim wesołych i słonecznych wakacji – miłych i bezpiecznych powrotów.