Rok szkolny 2017/2018

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” 8 czerwca 2018 roku uczniowie klas: Ia, Ib, Ic, Id Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach obejrzeli inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Żuraw i czapla”, którą przygotowali starsi koledzy z klasy IVa.

Czwartoklasiści w składzie: Hania Bartosiewicz, Blanka Fiktus, Łucja Głowacka, Rafał Kamiński, Bartosz Kowalczyk, Cyprian Kulikowski, Maja Librowska, Mikołaj Olejnik, Wiktoria Pałubska, Matylda Świstak, Filip Włóka bardzo starannie przygotowali się do występu. Wykonali elementy scenografii, zakładki do książek, mieli odpowiednie kostiumy i rekwizyty. Widzowie nagrodzili występujących gromkimi brawami.
Tradycyjnie na zakończenie spotkania odbył się konkurs. Pierwszoklasiści bardzo dobrze poradzili sobie z pytaniami dotyczącymi inscenizacji i otrzymali nagrody.
W roku szkolnym 2017/2018 co miesiąc prezentowaliśmy twórczość Jana Brzechwy. Było to ostatnie spotkanie w tym roku.
Dziękujemy dzieciom i wychowawcom klas pierwszych za bardzo miłą atmosferę i współpracę w promowaniu czytania oraz za zaproszenie do kontynuowania akcji w przyszłym roku szkolnym.
Zachęcamy rodziców do czytania dzieciom piętnaście minut dziennie codziennie.