Rok szkolny 2017/2018

W rytmach współczesnej muzyki oraz wspaniałych nastrojach uczniowie klas 5 wybrali się do Krakowa. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Wzięliśmy udział w fascynujących warsztatach i wykładzie dotyczącym produkcji szkła. Następnie po sytym obiedzie udaliśmy się na spacer szlakiem królów Polski.

Zawitaliśmy do kościoła Mariackiego, Sukiennic, Starego Miasta, Biblioteki oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także Collegium Maius. Co więcej miłą niespodzianką okazała się możliwość wysłuchania hejnału z Wieży Mariackiej. Dodatkowo z Małego Rynku udaliśmy się do Dzielnicy Kazimierz, gdzie zostaliśmy zapoznani z historią krakowskich Żydów i obejrzeliśmy czynną synagogę przy cmentarzu żydowskim. Znajdując się w Dzielnicy Kazimierz mieliśmy okazję doświadczyć nietypowego klimatu i otoczenia tego miejsca. Żegnając się z nami, pani przewodnik pokazała nam pomnik Jana Karskiego – pierwszego Żyda, który wyjechał do Ameryki i opowiedział światu historię Holokaustu. Bogaci w wiedzę oraz pełni wrażeń szczęśliwie powróciliśmy do Gorzkowic.
Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie klas 5 – p. R. Kluczyńska – Musiał, p. I. Jachimczak, p. D. Rawicka oraz p. A. Zyzik i p. M. Cywińska. Za opiekę oraz wspaniałą organizację dzisiejszego wyjazdu serdecznie dziękujemy pani przewodnik Małgorzacie Trojanowskiej.