Rok szkolny 2017/2018

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 7a, 7b, 7c oraz zespół wokalny naszej szkoły mieli zaszczyt zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, aktorskie i taneczne przed Szanowną Publicznością, która uświetniła obchody Święta Konstytucji.

Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk oraz wielu zaproszonych gości.

Uroczystość odbyła się z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie trzeba zbyt wielu słów, by mówić o tak wielkich wydarzeniach i znaczeniu pierwszej w Europie konstytucji, ale należy przypominać szczególnie młodym pokoleniom, czym była i jakie nadzieje pokładali w niej Polacy w tym szczególnie trudnym czasie dla Rzeczpospolitej.

Nasi artyści podjęli próbę zrekonstruowania wydarzeń z XVIII wieku, przypomnieli, w jakich okolicznościach doszło do uchwalenia konstytucji, a krótka prezentacja na temat rozbiorów odkryła niechlubne karty naszej historii, o których wolelibyśmy zapomnieć, ale musimy pamiętać, by oddać hołd Wszystkim, którzy doprowadzili do tego, byśmy mogli dziś w wolnej Polsce cieszyć się tym pięknym świętem. Zwieńczeniem gry aktorskiej naszych uczniów było wykonanie żywego obrazu pt. ,,Uchwalenie Konstytucji 3 Maja'' autorstwa Jana Matejki, który utrwalił na płótnie największe wydarzenia z historii Polski.

Dzisiejszą uroczystość przygotowały panie Lidia Słodkowicz, Renata Ziemba, Maria Czabańska, Barbara Kozłowska, Anna Siewierska oraz pan Piotr Kobylnik.