Rok szkolny 2017/2018

„To ostatnie dzień dobry i ostatni już dzwonek jutro rano cię zbudzą słońca promień skowronek”
W piątek 22 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Dnia 19 czerwca 2018 r. odbyły się apele grup wiekowych poświęcone bezpieczeństwu w czasie wakacji. Prowadząca apel p. Izabela Jachimczak udzieliła kilku cennych rad i wskazówek. Przypomniała o rozsądnym zachowaniu w sytuacjach, które mogą mieć miejsce podczas wakacyjnych zabaw i wyjazdów. Dyrektor szkoły p. Arkadiusz Krasoń wręczył uczniom dyplomy za osiągnięcia oraz konkursy przeprowadzone w II semestrze.

Lato już nas wita, a wakacje pukają do drzwi. Uczniowie klas 3b, 3d i 3e po całorocznym wysiłku i trudnej pracy, otrzymali nagrodę w postaci wycieczki do Gminnego Domu Kultury. Na zaproszenie Dyrektora Domu Kultury p. M. Gadeckiej uczniowie wzięli udział w magicznym przedstawieniu z balonikami w roli głównej.

Dnia 06 czerwca 2018 r. uczniowie kl. 3a i 3c S.P. im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach wraz z wychowawczyniami;( p. Anna Salwa, p. Marlena Radojewska-Pechta, p. Magdalena Fila) wybrali się na wycieczkę autokarową do Warszawy.

Dnia 13 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać dzieci w czasie letniego wypoczynku. Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gorzkowicach, a mianowicie sierżant sztabowy p. Karolina Banaszczyk i starszy posterunkowy p. Krzysztof Kaczmarek.