Rok szkolny 2016/2017

Dnia 8 lutego uczniowie klas IV uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Gorzkowicach. Prelekcję z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadziły: starszy sierżant Karolina Banaszczyk i posterunkowa Wioleta Albrychowicz.

Uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie.

Omówione zostały również zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę. Większość z omawianych zagadnień była dzieciom znana, co powinno świadczyć o umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach. Nie mniej przekazywanie informacji w tym zakresie zwłaszcza przez policjanta, na pewno pozwoli na utrwalanie bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, na które policjantki chętnie odpowiadały. Spotkania z przedstawicielami Policji są jednym z wielu działań realizowanych w ramach Programu Profilaktycznego naszej szkoły.