Rok szkolny 2016/2017

„Internetowy Bal Choinkowy” odbył się 4 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach. Batmani, Supermeni i inni Superbohaterowie z gier komputerowych to główni goście choinki szkolnej zorganizowanej przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. Tańce, hulanki oraz pyszny poczęstunek to jedne z wielu atrakcji. O dobry klimat na parkiecie dbał DJ, a Samorząd Uczniowski przeprowadził integrujące konkursy. „Mój jest ten kawałek podłogi” mogłaby rzec mistrzowska para w tańcu na gazecie (Szymon Cichosz i Zuzanna Olczyk), która w imponujący sposób wygrała tą konkurencję. Nie gorsza była zwyciężczyni tańca z krzesłami (Aleksandra Gaworska), która ze sprytem, ale i z niesamowitą gracją pokonała pozostałych uczestników.

Kolejny konkurs związany był z jedzeniem chrupek na czas i najszybszy okazał się Kacper Mieszała. Jednak najwięcej emocji wywołał konkurs na najładniejsze przebranie za bohatera gry komputerowej. Wszyscy przebrani uczniowie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem, a zwyciężczyni (Amelia Ziemba) otrzymała nowoczesny, wielofunkcyjny radiomagnetofon. Pozostali zwycięzcy konkursów również otrzymali imponujące nagrody: między innymi zestawy MP3 z głośnikiem lub słuchawkami, słodycze bądź gry edukacyjne. Uśmiechnięte  twarze naszych podopiecznych świadczą o naprawdę udanej zabawie, a jak mawiał Janusz Korczak „gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Z pewnością ich radość i zadowolenie motywują do dalszego działania. Dziękujemy organizatorom, a w szczególności radzie Rodziców za wspaniałe nagrody, a także wszystkim obecnym za niezapomniane chwile. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej zabawy choinkowej.