Rok szkolny 2016/2017

Szkolne Koło Caritas w Podstawowej w Gorzkowicach zorganizowało wycieczkę integracyjną dla uczniów z klas IV – VI. W wycieczce tej uczestniczyli nie tylko członkowie SKC ale i uczniowie do niego nie należący.
Pierwszy punkt naszej wycieczki to GÓRA KAMIEŃSK. Góra Kamieńsk to najwyższe wzniesienie w środkowej Polsce – 395 m n.p.m. Została usypana przez gigantyczne zwałowarki bełchatowskiej kopalni węgla brunatnego. Wybudowany na Górze Kamieńsk całoroczny kompleks rekreacyjno - sportowy stał się jedną z największych atrakcji turystycznych regionu. Mocnych i niezapomnianych wrażeń dostarczył nam 3- krotny przejazd 620 – metrowym torem saneczkowym. Ponadto skorzystaliśmy z jeszcze jednej atrakcji, przejazdu wyciągiem krzesełkowym o długości 760 m.

Następnie udaliśmy się do Bełchatowa, gdzie zwiedziliśmy ekspozycję PGE GIGANTY MOCY. To pierwsza w Polsce multimedialna ekspozycja o węglu i energii elektrycznej będąca jedną z największych atrakcji województwa łódzkiego. To prawie 700 m2 powierzchni wypełnionej eksponatami geologicznymi i paleontologicznymi, a także interaktywnymi zabawami i stanowiskami doświadczalnymi. Ekspozycja zlokalizowana jest na trzech kondygnacjach. Wystawa w nowoczesny i interaktywny sposób prezentuje tematykę nauk przyrodniczych: geologię, paleontologię i geografię. Przedstawia również od strony technicznej proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego. Informacje te przedstawione są w bardzo atrakcyjny i przystępny dla zwiedzających sposób, o czym mogli przekonać się nasi uczniowie.
W drodze powrotnej znów znaleźliśmy się na Górze Kamieńsk gdzie zjedliśmy smaczny obiad w miejscowej restauracji oraz spacerowaliśmy ścieżką edukacyjną.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wycieczka dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń i była podsumowaniem naszej całorocznej, charytatywnej i wytężonej pracy na rzecz Szkolnego Koła Caritas.

Organizatorami wycieczki byli opiekunowie Szkolnego Koła Caritas – p. Lucyna Barańska, p. Agnieszka Chycka i p. Dorota Cukiernik