Rok szkolny 2016/2017

12 czerwca 2017 roku najlepsi czytelnicy Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wybrali się na wycieczkę do Mościsk. Długa podróż autokarem nagrodzona została kilkoma godzinami wspaniałej rozrywki na świeżym powietrzu. Choć pogoda na początku podróży próbowała nas zniechęcić ciemnymi chmurami i deszczem, to po pewnym czasie poddała się i zwiedzanie parku odbyło się w pięknej, słonecznej aurze.

Na Farmie można było zobaczyć z bliska wiele niesamowitych budowli, gigantyczne zabawki oraz miejsca pełne magii. Dzieci szukały rozwiązania zagadki lewitującego kranu, poszukiwały przygód w Wiklinowym labiryncie, Tunelu zapomnienia i Labiryncie luster, zaliczyli Zieloną Ścieżkę Zdrowia,. Wiele wrażeń wywołała przeprawa tratwami, przygoda w Zakręconym domku oraz w Latającej Chacie Tajemnic. Na chętnych czekała też partyjka gigantycznych szachów. Zrobiliśmy magiczne zakupy w zaczarowanym sklepiku, posililiśmy się ciepłym posiłkiem oraz oczywiście w drodze powrotnej zaliczyliśmy McDonald.

To była wspaniała wyprawa, z której przywieźliśmy pamiątki, zdjęcia i bardzo miłe wspomnienie. Zmęczeni ale zadowoleni, powróciliśmy do domu cali i zdrowi.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali p. Tomasz Filipczak oraz p. Magdalena Fiktus.