Rok szkolny 2016/2017

9 czerwca 2017 roku uczniowie klas IIIa i IIIb Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach wybrali się na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. Pogoda dopisywała od wczesnych godzin rannych, a po dość długiej podróży autokarem i spotkaniu z panią przewodnik, rozpoczęło się zwiedzanie przepięknego Krakowa. Uczniowie odwiedzili najpierw Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim i Katedrą, udali się do krypty Pary Prezydenckiej, a wielu wrażeń dostarczyło wejście do Smoczej Jamy. Następnie udali się pod słynne Okno Papieskie przy ulicy Franciszkańskiej i dalej na Rynek, Sukiennicami przeszli pod Kościół Mariacki, aby wysłuchać o godzinie 12:00 Hejnału z Wieży i oczywiście zakupić pamiątki.

Z Krakowa uczniowie przejechali autokarem do Wieliczki, gdzie ogromnej radości dostarczyło 2 godzinne zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Soli wraz z przewodnikiem. W drodze powrotnej dzieci zjadły smaczny obiad w restauracji. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni w godzinach wieczornych wrócili bezpiecznie do Gorzkowic.
Opiekę nad bezpieczeństwem uczniów sprawowały p. Anna Stankiewicz, p. Magdalena Fiktus, p. Agnieszka Chycka i p. Alicja Woźniakiewicz