Rok szkolny 2016/2017

Przedstawiamy wykaz podręczników, których zakup wymagany jest w roku szkolnym 2017/2018

Pobierz plik tutaj (PDF)

Wycieczki szkolne to zawsze wielka radość dla uczniów. Nie tylko bawią i uczą, ale też pozwalają na urozmaicenie nauki oraz oderwanie się od szkolnej ławki. W dniu 13 czerwca br. uczniowie z kl. 3 „c” i „f” uczestniczyli w wycieczce do Krakowa.
Celem wycieczki było poznanie zabytków i historii Krakowa, o których rozmawialiśmy na lekcjach.
Pierwszym etapem naszej wyprawy było Muzeum Lotnictwa. Następnie zwiedzaliśmy Wzgórze Wawelskie. Na arkadowym dziedzińcu uczniowie usłyszeli interesującą historię zamku. Podziwiali także takie zabytki jak: Katedra na Wawelu, Kościół Mariacki, Kościół św. Wojciecha, Sukiennice.

„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”.

Wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach, a szczególnie ci, którzy licznie odebrali nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Rok intensywnej pracy, starań i ogromnego wysiłku, zarówno dla uczniów jak i grona pedagogicznego, właśnie dobiega końca. Uroczystość zakończenia roku szkolnego tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą o godzinie 8:00, a następnie wszyscy zgromadzeni udali się do szkoły, gdzie w hali sportowej odbył się ciąg dalszy ceremonii. W ostatnim dniu roku szkolnym 2016/2017 mieliśmy przyjemność obejrzeć ciekawy montaż słowno-muzyczny przygotowany przez najstarszych uczniów szkoły, grupę wokalną z klas 0-6 oraz ich wychowawców p. Lidię Słodkowicz, p. Marię Czabańską oraz p. Renatę Ziemba, a pomocą służyły również opiekunki SU.

Udział uczniów ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach w uroczystości zorganizowanej z okazji przypadającego jubileuszu 70-lecia istnienia 
Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku

W dniu 22 czerwca br. zuchy z gromady „Mali Tropiciele” oraz uczniowie z kl. 3 „b”, „c” i „f” ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej z okazji przypadającego jubileuszu 70-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku. Nasi uczniowie przedstawili krótki program artystyczny dedykowany podopiecznym DPS w Łochyńsku.

W dniu 31 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas drugich. Dzieci najpierw pisały dyktando, 
a następnie rozwiązywały ćwiczenia i zagadki ortograficzne.