Rok szkolny 2020/2021

Klasy I-III w SZkole Podstawowej w Gorzkowicach biorą udział w projekcie edukacyjnym PGE Energia Ciepła– Przygody Kota Ciepłosława.

Celem programu jest budowanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, przekazywanie wiedzy o tym, jak powstaje ciepło i skąd się bierze energia elektryczna. Patronat nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W ramach programu edukacyjnego sympatyczny bohater - Kot Ciepłosław – specjalista od ciepła i ekologii – w interesujący sposób przekaże wiedzę o tym, jak powstaje ciepło w procesie wysokosprawnej kogeneracji, która polega na jednoczesnej produkcji ciepła i energii elektrycznej i jak ciepło dociera do domowego kaloryfera. Poszerzy wiedzę dzieci na temat sposobu wytwarzania ciepła, energii elektrycznej oraz sposobów ich oszczędzania. W stworzonym przez PGE Energia Ciepła programie pokazane zostaną zalety i przewaga ekologiczna ciepła sieciowego nad tradycyjnymi źródłami ciepła.

Program spełnia wymagania podstawy programowej i dzięki wykorzystaniu gier edukacyjnych, może być prowadzony w ramach lekcji z informatyki w klasach 1-3. W ramach programu przygotowane zostały scenariusze zajęć, będą one dostępne dla dzieci w szkole oraz w domu. Hybrydowość projektu, czyli możliwość jego realizacji stacjonarnie i zdalnie, to odpowiedź PGE Energii Ciepła na sytuację w szkolnictwie związaną z pandemią.

Bohaterami programu są Kot Ciepłosław – przewodnik i ekspert od ciepła, Pstryczek Elektryczek i Felka Kaloryfelka – jego przyjaciele i asystenci, którzy pomogą wyjaśnić najtrudniejsze zagadnienia w prosty i praktyczny sposób.

Świat Kota Ciepłosława odkryjemy na www.kotcieploslaw.pl.