Aktualności

9 stycznia 2020r., tuż przed feriami zimowymi, w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach odbyły się apele szkolne dla młodszej i starszej grupy wiekowej. Ważnym punktem tego wydarzenia była wizyta aspiranta sztabowego - pana Krzysztofa Krawczyka - z Komisariatu Policji w Gorzkowicach, który apelował do uczniów o szczególną ostrożność i rozwagę podczas ferii zimowych. Poprosił uczniów o zachowanie szczególnej uwagi podczas poruszania się po drogach publicznych, zwłaszcza po zmroku i namawiał do noszenia elementów odblaskowych, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Policjant apelował również o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wszelkich zabaw zimowych. Na koniec życzył wszystkim odpoczynku i bezpiecznego powrotu do szkoły. Następnie głos zabrała p. Agnieszka Chycka - zastępca dyrektora szkoły, aby przekazać uczniom istotne informacje dotyczące organizacji balu choinkowego. Ponadto zostały wręczone nagrody oraz dyplomy za udział w konkursach organizowanych w ostatnim czasie. Zarówno zastępca dyrektora, policjant oraz prowadząca apel życzyli uczniom wspaniałego i bezpiecznego odpoczynku.

Zgodnie z tradycją w piątek 10.01.2020 r. przed feriami w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach odbył się bal choinkowy.

Dyrektor Szkoły p. Arkadiusz Krasoń przywitał wszystkich uczestników i oficjalnie rozpoczął zabawę. Szkolny Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców zorganizowali wiele konkursów i atrakcji dla dzieci. Uczniowie mogli zmierzyć się w następujących konkurencjach: siedzenie na balonie, taniec na krzesłach i gazetach, przeciąganie liny.

Tematem przewodnim balu było hasło „Kapeluszowy zawrót głowy”. Nakrycia głowy były bardzo pomysłowe  i oryginalne. Komisja konkursowa miała ogromny dylemat z wyłonieniem zwycięzców.

Ciekawym punktem tegorocznego balu była możliwość wykonania zdjęcia klasowego, dzięki uprzejmości pani Haliny Tarnowskiej. Ponadto Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich uczestników zabawy słodki poczęstunek.

Zabawa choinkowa odbyła się dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy firmie „Consolis Sp. z o.o. z siedzibą w Gorzkowicach”, firmie „Śnieżka” oraz: p. M. Chudej, p. A. Matuszczyk, p. E. Zielińskiej, p. W. Gałkowskiej, p. J. Wieńczek, p. E. Ziembie, p. H. Tarnowskiej, p. E. Nowickiej-Mirek, p. M. Ciesielskiej, p. I. Śmigielskiej.

Po udanym balu wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek.

Rok 2019 dobiegł końca. Zaczyna się nowy etap w życiu każdego z nas. Warto podsumować działania, ale i zaplanować nowe.

Nasza szkoła rokrocznie przystępuje do wielu akcji charytatywnych, bo empatia i pomoc bezinteresowna to tylko dwa elementy z wielu, jakie stanowią podstawę funkcjonowania każdego człowieka w społeczeństwie. Dwa elementy, które w sposób bezpośredni wpływają na wychowanie młodego pokolenia na ludzi wrażliwych i pomocnych.

Szczególną uwagę w minionym roku poświęciliśmy małej Weronice Cygan, która potrzebuje wsparcia w swojej walce o sprawność. A walka ta jest ogromnym wyzwaniem emocjonalnym i fizycznym dla mamy i dla tej małej czarującej damy.

Szkoła nasza wspiera każdego członka lokalnej społeczności, kiedy ten potrzebuje pomocy. Tym bardziej nie mogliśmy pozostać obojętni na potrzeby tej dziewczynki, mieszkanki naszej Gminy.

Dzięki działaniu nauczycieli oraz przede wszystkim uczniów i ich rodziców, którzy wspólnie podjęli się organizacji całej akcji, udało się wspomóc panią Magdę Cygan oraz Weronikę.

Zaczęliśmy od kiermaszu książek i maskotek, były projekcje filmów, była Dyskoteka Andrzejkowa z kawiarenką, był w końcu Kiermasz Bożonarodzeniowy. Finałem akcji była kawiarenka z ciastami „ Mikołajkowe Ciasteczko” która odbyła się 6 grudnia 2019 r, w dniu odwiedzin pewnego Świętego. Naszą szkołę odwiedziła wtedy również mała Weronika. Obie z mamą i dziadkiem miały okazję spotkać się z naszymi uczniami, przekonać się, ile ciepła i wsparcia płynie w ich stronę z tych małych dobrych serc. A ulubiony Święty znalazł dla Weroniki mały upominek.

Kwota prawie 9 tysięcy złotych została wpłacona na konto Weroniki w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” a potwierdzenie wykonania wpłaty przekazał osobiście Dyrektor Szkoły, pan Arkadiusz Krasoń w czasie Jasełek w naszej szkole mamie dziewczynki, pani Magdalenie Cygan, zaproszonej jako gość na to ciepłe i z rozmachem przygotowane wydarzenie, jakim są szkolne Jasełka.

Szczególne podziękowania kierujemy do Uczniów i ich Rodziców, ale i do nauczycieli naszej szkoły, a mianowicie do opiekunów Szkolnego Koła Wolontariatu, Szkolnego Koła Caritas, nauczycieli świetlicy szkolnej oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego, którzy ciężko pracowali nad akcją. Każdemu należą się serdeczne słowa uznania i podziękowania. Akcję koordynowała pani Magdalena Ościk.

Kolejny rok to kolejne zadania i kolejne akcje, które będą się z pewnością w naszej szkole odbywać i cieszyć ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Bo przecież pomaganie jest fajne, a nic nie kosztuje.

W ramach udziału w „Programie dla szkół” w klasie czwartej Szkoły Podstawowej w Gorzkowicach odbyły się zajęcia mające na celu propagowanie wśród uczniów zasad zdrowego żywienia. Pani Halina Wawrzyńczak przeprowadziła lekcję, podczas której uczniowie dowiedzieli się z jakich składników odżywczych składają się spożywane przez nich produkty i jaki mają one wpływ na organizm, a także poznali zasady zdrowego odżywania się. Na podstawie zdobytej podczas zajęć wiedzy uczniowie wspólnie rozwiązywali zadania oraz zbudowali piramidę żywieniową. Dzięki ciekawej i obrazowej formie zajęć uczniowie z łatwością będą mogli stosować zdobytą wiedzę w praktyce. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali mleko i soki dostarczane do szkoły w ramach „Programu dla szkół”.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Łochyńsku. Wolontariusze wprowadzili zgromadzone tam osoby w klimat świąteczny poprzez przygotowane Jasełka.

W trakcie uroczystości przekazane zostały karty świąteczna wykonane przez uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Caritas.

Wspólne kolędowanie i życzenia dały wszystkim wiele radości.