Aktualności
Drodzy uczniowie klas ósmych,
wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.
Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.
  • w pliku w edytorze tekstów;
  • na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką;
  • korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie);
  • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.
 
Proponujemy również, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania na e-maila  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
(w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań). Nauczyciele, korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i   przekazać uczniom informację zwrotną, np.
  • w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
  • w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.


W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w kraju, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach informuje, że zapisy do klas pierwszych w roku szkolnym 2020/2021 dla osób które tego jeszcze nie zrobiły, przyjmowane są za pomocą poczty elektronicznej pod adresem "Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Poniżej znajduje się do pobrania

 KARTA ZAPISU

 

 

 

17 lutego klasa II c obchodziła kolejne „dziwne” święto - Światowy Dzień Kota. Dzieci dowiedziały się m.in. Jak zbudowany jest kot? Jak należy dbać o kota? Jakie są jego nawyki? Dlaczego kot mruczy? Dlaczego kot lubi, kiedy się go głaszcze? Dlaczego kot udeptuje przednimi łapami kolana człowieka? Przeliczały wiek kota na wiek człowieka. Wykonały prace plastyczne „Symetryczny kot”. Niełatwym zadaniem okazało się objaśnianie znaczenia popularnych związków wyrazowych, jak np. „wykręcić kota ogonem”, „pierwsze koty za płoty”, „drzeć z kimś koty”, „żyć jak pies z kotem”. Klasowe kocie święto zostało wzbogacone prezentacją różnych kocich ras wyróżniających się wielkością, inteligencją i żywiołowością. Odsłuchaliśmy także BAJKI Z RAMĄ pt. ”KOT W BUTACH”. Uroczystość sprawiła dzieciom wiele radości.

 

 

Przygotowała

Marlena Radojewska-Pechta

Marlena Radojewska-Pechta

Końcówka lutego wcale nie musi być nudna… bo jak się okazuje właśnie na koniec miesiąca przypada dość nietypowe święto. Mowa oczywiście o Dniu Dinozaura, który wypada 26 lutego zatem jest to wspaniała okazja by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę.

Wiemy, że dinozaury wyginęły dawno temu, a o ich życiu dowiadujemy się głównie z wykopalisk.

Uczniowie klasy II c dowiedzieli się kiedy żyły, czym się żywiły, jak wyglądały te prehistoryczne stworzenia i z jakiego powodu wyginęły. Poza tym wspólnie wykonaliśmy sympatyczne dinozaury. Zabawa z takimi przyjaznymi jaszczurkami przyniosła wiele wrażeń i emocji.

Przygotowała

Marlena Radojewska-Pechta

Piegi na nosie, piegi na policzkach, piegi na czole. Pieguski – bo tak mówi się o osobach obdarzonych piegami – 1 marca miały swoje święto. Z tej okazji uczniowie klasy 2c SP im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach „wypiegowali” swoje buzie, które od razu robiły się weselsze. Trzeba przyznać… piegi dodają uroku!!!

Większości piegi kojarzą się oczywiście z panem Kleksem. Z piegami kojarzą nam się również Anna- bohaterka filmu pt. „Kraina Lodu”, piękna i wojownicza „Merida waleczna” oraz kultowa postać małej dziewczynki, która niczego się nie boi i ma mnóstwo pomysłów w głowie, mowa o „Pipi Lansztrung” zwanej „Pipi Pończoszanką.” Mieliśmy okazję wspólnie prześledzić kilka jej niesamowitych przygód.

Uczniowie podzieleni na grupy starali się wspólnie narysować portret swojego ulubionego ozdobionego piegami bohatera.

Po wspólnych zabawach przyznali, że nie wolno wyśmiewać się z czyjejś inności. Człowiek z piegami jest tak samo ładny jak inne buźki, a buzia taka jest wesoła i rumiana.

Było wesoło i niezwyczajnie.

Z okazji Dnia Piegów pozdrawiamy serdecznie wszystkich ich właścicieli :)